10 התוספים שכל מנהל אתר וורדפרס צריך

מלא רשימות של תוספי וורדפרס קיימים באינטרנט. ברשימה זו אני אתייחס לתוספים שעוזרים למנהל האתר לנהל את האתר. אין ברשימה זו תוספי אבטחה, תוספי שיפור מהירות וכיוצא בזה. יש כאן תוספים חשובים שעזורים לנהל את האתר בנוחות למנהל האתר.

 1. Contact Form 7 – טפסים
 2. Head, Footer and Post Injections – הוספת קוד וסקריפטים
 3. Nested Pages – ניהול הדפים באתר
 4. Page Builder by SiteOrigin – ניהול תוכן ויצירת דפי נחיתה עם מנהל תוכן ויזואלי
 5. TablePress – ניהול טבלאות
 6. Redirects – ניהול הפניות 301
 7. Download Manager – תוסף לניהול הורדות קבצים
 8. Envira Gallery – יצירה וניהול של גלריות תמונות כולל ריספונסיביות
 9. YOAST SEO – ניהול SEO
 10. LTR RTL Admin content – חובה לאתרים בהם ממשק הניהול בעברית

 

Contact Form 7

תוסף הטפסים הזה הוא הנפוץ ביותר בעולם. כנראה שכמה מיליוני אתרים משתמשים בו כבר. התוסף מתורגם להרבה מאוד שפות, פשוט מאוד להתקין אותו ולעבוד איתו, והוא לא מסובך מדי. אפשר לייצר איתו מגוון גדול מאוד של טפסים, ויש אפשרות בעזרת קצת CSS גם להשפיע בצורה נרחבת על המראה שלו. ב 99% מהאתרים שאנחנו בנינו ואנחנו מנהלים אנחנו משתמשים בתוסף הזה ולמעשה לא יכולים בלעדיו.

תוספים נוספים שקשורים אליו ומומלצים בהתאם לצורך:

 • Flamingo – מאפשר מעקב אחר כל מי ששלח טופס כזה או אחר בעזרת CF7
 • CFDB – עוד תוסף לשמירת כל הטפסים שנשלחו.
 • Contact Form 7 – Dynamic Text Extension – מיועד להכניס לתופס בצורה דינמית פרטים שונים. העמוד ממנו הטופס נשלח, מספר המוצר, שם המוצר ועוד.

Head, Footer and Post Injections

מנהל האתר צריך להיות מסוגל להכניס קודי ג'אווה סקריפט מסוגים שונים, גוגל אנאליטיקס, פיקסל של פייסבוק, קודים של מערכות אוטומציה ועוד. התוסף הזה מאפשר להזין לאתר קודים כאלה בצורה נוחה. אפשר להפריד בין קודים של סלולר לקודים של מחשב, ואפשר להזין לכל עמוד או פוסט את הקוד הייחודי לו במידת הצורך.

Nested Pages

וורדפרס עדיין לא שיפרו את מערכת הניהול של דפים/עמודים. עדיין רואים רשימה ארוכה של דפים, קשה לסדר אותם לפי סדר הגיוני וקשה לייצר עץ אתר מהם. התוסף הזה בשילוב עם התוסף RTL LTR שנדבר עליו בהמשך הוכת את המשימה של ניהול עמודים למשימה פשוטה יותר ונוחה יותר. לאתר שיש בו מעבר לעשרה עמודים והמבנה מתחיל להיות מורכב מומלץ להתקין את הזה.

Page Builder by SiteOrigin

זה תוסף חינמי טוב מאוד לניהול התוכן בעמודים בצורה ויזואלית. אנחנו משתמשים בתוסף הזה על מנת לייצר עמודי נחיתה/מכירה טובים. יש לו הרבה מאוד תוספים נוספים של אותה החברה ושל חברות אחרות שמתחברות אליו כך שמגוון האלמנטים דיי גדול. בתור תוסף שניתן בחינם לגמריי אני אוהב אותו מאוד ומשתמש בו הרבה.

תוספים קשורים:

 • SiteOrigin Widgets Bundle
 • SiteOrigin Widgets by CodeLights
 • SO Page Builder Animate
 • Ultimate Addons for SiteOrigin
 • SiteOrigin CSS

TablePress

הרבה פעמים יש רצון להציג טבלאות בעמודים שונים באתר. טבלאות מאפשרות להציג בצורה נוחה מחירים, רשימת פיטצ'רים ועוד. תוסף זה מאפשר ליצור טבלאות ולשבץ אותן באתר איפה שרוצים. יש אפשרות גם למיין טבלאות ולסנן ערכים. תוסף ידידותי, קל לשימוש ובחינם.

Redirecion

הרבה פעמים אנחנו ניתקלים בצורך ליצור הפניות קבועות (Redirect 301) מקישור מסוים באתר לקישור חדש. או מקישור באתר קודם לקישור באתר חדש. כאשר מייצרים הפניות 301 אומרים בעצם לגוגל שהקישור החדש בא במקום הישן וגוגל ישנה באינדקס שלו את הקישור לקישור החדש, ובנוסף לזה, כל אדם שיגיע לקישור הישן יופנה אוטומטית למיקום החדש ואז גם קישורים שנשמרו ב"מועדפים" של מישהו או בהפניה מאתר כלשהו, יגיעו ליעדם הנכון. כמנהל אתר יש כל מיני דרכים להגדיר את ההפניות האלה, השימוש בתוסף נוח ופשוט מאוד עוזר, וכזה הוא התוסף הזה.

Download Manager

לפעמים אנו רוצים לאפשר למבקרים באתר להוריד קבצים מסוגים שונים. קבצי PDF, קבצי EXCEL קבצי מוזיקה ועוד. אפשר לשים אותם סתם בספריית המדיה אבל אז הם לא מוגנים, לא ניתן לעדכן אותם, אנחנו לא יודעים כמה הורדו ועוד. עם התוסף הזה אנחנו משוכללים הרבה יותר. אנחנו יודעים כמה הורדות היו לכל קובץ. אנחנו יכולים לתת סיסמה להורדה של קובץ. אנחנו יכולים לעדכן קובץ בקובץ חדש בקלות והקישור להורדה יישאר זהה ועוד דברים רבים וטובים. מי שצריך לאפשר הורדת קבצים מהאתר שלו, יהנה מאוד מהתוסף הזה.

Envira Gallery

יש הרבה תוספי גלריות, גם וורדפרס מאפשרת ליצור גלריה, גם ללא תוסף. אבל אם רוצים שליטה טובה על מראה הגלריה ובמיוחד שליטה טובה על מראה הגלריה בתצוגה במובייל, אני ממליץ בחום רב על התוסף הזה. יש גרסת חינם וגרסה מתקדמת יותר בתשלום אבל גם הגרסת חינם מצוינת ומתימה לרוב האתרים. במידה וצריך יותר לא מזיק לשלם כמה שקלים למי שפיתח מוצר טוב, נכון?

YOAST SEO

לא חושב שיכול להיות היום אתר וורדפרס בלי התוסף הזה. אחד הדברים החשובים שאפשר לעשות איתו זה גם להגדיר אלו דפים אנחנו מבקשים שלא יאונדקסו על ידי גוגל. אנחנו לא רוצים שגוגל יציג בתוצאות חיפוש שלו דפים שמציגים הודעות תודה, או אפשרות להוריד קבצים שמגיעים אליהם לאחר מילוי טפסים וכדומה. התוסף הזה הוא תוסף ה SEO המוביל ועוזר גם למקצוענים וגם למי שלא מקצוען אבל רוצה לשפר את המצב של האתר שלו בתוצאות חיפוש.

LTR RTL Admin content

תוסף פשוט וקטן שאני ממליץ מאוד לכל אתר שמערכת הניהול שלו היא בעברית לעשות בו שימוש. התוסף הזה מאפשר להפוך את הכיוון של העימוד במערכת הניהול ממצב של ימין לשמאל למצב של שמאל לימין גם בעברית. ואז כאשר עושים שימוש בתוספים שאינם מתורגמים לעברית ואינם תואמים כיוון ימין לשמאל, אפשר לעבוד איתם בקלות בלחיצת כפתור בזכות התוסף הזה.

 

 

 

דניאל שלגי שירה

דניאל שלגי שירה

אהבתם? שיתוף יעזור גם לאחרים לקרוא וללמוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pocket
שיתוף ב print

כתיבת תגובה

קבלו ניסיון של 20 שנה במדריך אחד

לקבלת המדריך המלא
לבעלי עסקים
לבניית אתר אינטרנט עסקי

כל מה שבעל עסק צריך לדעת לפני שהוא בונה אתר אינטרנט, משדרג את הקיים או שיש לו אתר עסקי שלא מייצר מספיק לידים ולקוחות

קבלו ניסיון של 20 שנה במדריך אחד

לקבלת המדריך המלא
לבעלי עסקים
לבניית אתר אינטרנט עסקי

כל מה שבעל עסק צריך לדעת לפני שהוא בונה אתר אינטרנט, משדרג את הקיים או שיש לו אתר עסקי שלא מייצר מספיק לידים ולקוחות

מתנה בחינם

המדריך המלא לבעלי עסקים קטנים, בינונייים וחברות להקמה וניהול אתרי אינטרנט

אסטרטגיה והגדרת מטרות, תכנון ואפיון, עיצוב, תוכן, טכנולוגיה, משפך שיווקי, רשתות חברתיות, טעויות נפוצות – ועוד

"אתם חייבים את זה…"

קבלו ניסיון של 20 שנה במדריך אחד

לקבלת המדריך המלא
לבעלי עסקים
לבניית אתר אינטרנט עסקי לחצו על הכפתור לצפיה במדריך

המדריך בדרך אליך גם במייל...